Когато се молим, Бог ще ни просвети какво да направим

„Когато се молим непрестанно, Бог ще ни просвети какво да направим във всяка ситуация, дори и в най-трудната. Ще проговори в сърцата ни. Той ще намери начин.“

„Така трябва да преживяваме трудностите и скърбите – да ги възприемаме като възможности за молитва и приближаване към Бога“.

„Болестите ни носят голяма полза, стига да ги понасяме безропотно и да прославяме Бога, просейки Неговата милост.“

“Нека бъдем смирени, а не да се представяме за смирени”.

Преп. Порфирий Кавсокаливит